What is Clean Diesel?


Share This Page

January 18, 2018   |   Diesel Tech Forum

Press Release

Samochody diesel wracają do życia w Detroit


DETROIT, 17 stycznia 2018 r. /PRNewswire/ -- Czysta technologia diesla była bardzo popularna na targach North American International Auto Show 2018. Sześciu producentów samochodów ogłosiło opcje czystego diesla w samochodach osobowych, SUV i lekkich ciężarówkach.

– Nowe modele potwierdzają przywiązanie do czystej technologii diesla jako wydajnego wyboru dla konsumentów i dobrego rozwiązania prowadzącego do czystszego powietrza i napędzania celów gospodarczych – skomentował Allen Schaeffer, dyrektor wykonawczy organizacji Diesel Technology Forum.

– Nowa generacja czystych pojazdów diesla przeszła bardziej rygorystyczne testy i oceny niż miało to miejsce w przeszłości. Klienci, którzy zdecydują się na diesla w następnym pojeździe doświadczą niezrównanego połączenia bezkompromisowej wydajności w jeździe, niskich emisji, wydajności paliwowej, zakresu operacyjnego i uciągu. Jeżeli chodzi o dostępne pojazdy napędzane paliwem alternatywnym tylko diesel oferuje opcje we wszystkich segmentach, od sedanów, przez lekkie ciężarówki, SUV, van i pojazdy luksusowe – dodał dyrektor.

– Od ponad 85 lat pickupy diesla odgrywają znaczącą rolę na światowym rynku samochodowym, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzenie nowych modeli diesla w liniach takich, jak Silverado 1500 i F-150 potwierdza niegasnące znaczenie tych zespołów napędowych dla konsumentów i producentów pojazdów z całego świata – wyjaśnił dyrektor.

W 2017 roku ponad 65% z 17,25 miliona pojazdów sprzedanych w USA to były ciężarówki lub SUV. Pickup maki Ford seria F, Silverado marki GM i pickup Ram FCA zajmowały trzy czołowe miejsca pod względem sprzedawalności w Ameryce. Model F-150 jest najlepiej sprzedającą się ciężarówką w Ameryce już od 40 lat, a od ponad 35 lat jest najlepiej sprzedającym się pojazdem w ogóle.

Nowa oferta pojazdów diesel, modele z roku 2018/2019:

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.dieselforum.org/.

Organizacja Diesel Technology Forum jest organizacją nie dla zysku zajmującą się podnoszeniem świadomości na temat wagi technologii diesla.

Kontakt:
Sarah Dirndorfer
sdirndorfer@dieselforum.org 
301.668.7230 (o) 301.706.8276 (c)

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/324694/diesel_technology_forum_logo.jpg


More

All News & Resources

Sign up for diesel direct

weekly analysis & commentary from the diesel technology forum