What is Clean Diesel?


Share This Page

January 18, 2018   |   Diesel Technology Forum

Press Release

Diesle „sa prebúdzajú k životu" v Detroite


DETROIT, 17. januára 2018 /PRNewswire/ -- Čistá dieselová technológia získala významnú podporu počas Severoamerického medzinárodného autosalónu 2018, keď šesť výrobcov automobilov ohlásilo príchod nových čistých dieselových modelov osobných áut, SUV a ľahkých nákladných vozidiel.

„Tieto správy demonštrujú silný záväzok voči čistej dieselovej technológii ako palivovo úspornej voľbe pre spotrebiteľov a voči plneniu cieľov v oblasti čistejšej leteckej a palivovej ekonomiky," povedal Allen Schaeffer, výkonný riaditeľ organizácie Diesel Technology Forum.

„Táto nová generácia čistých vozidiel s dieselovými motormi prešla prísnejšou kontrolou a hodnotením ako kedykoľvek predtým. Spotrebitelia, ktorí volia naftový motor pre svoje ďalšie vozidlo, budú mať bezkonkurenčnú kombináciu výkonu bez kompromisov, veľmi nízkych emisií, palivovej úspornosti, prevádzkového rozsahu a ťažnej kapacity. V ponuke dostupných vozidiel s alternatívnym pohonom je diesel jediný, ktorý ponúka modely vo všetkých automobilových segmentoch - sedany, ľahké nákladné vozidlá, SUV, dodávky a luxusné vozidlá.

„Pred viac ako 85-timi rokmi zohrávali dieselové pickupy významnú úlohu na svetovom automobilovom trhu a obzvlášť tu v Spojených štátoch." Uvedenie nových dieselových modelov v  segmente nákladných automobilov, ako je Silverado 1500 a F-150 dokazuje pretrvávajúci význam tohto pohonu pre spotrebiteľov a výrobcov automobilov na celom svete."

V roku 2017 tvorili nákladné vozidlá a SUV viac ako 65 percent zo 17,25 miliónov vozidiel predávaných v USA. Ford pick-up F-série, GM Silverado a Ram pickup od FCA predstavovali tri najpredávanejšie vozidlá v Amerike. F-150 je najpredávanejším nákladným automobilom v Amerike už viac ako 40 rokov a najpredávanejším vozidlom akéhokoľvek druhu viac ako 35 rokov.

Nová ponuka dieselov, modelové roky 2018/2019:

Viac informácií nájdete na: https://www.dieselforum.org/

Diesel Technology Forum je nezisková organizácia, ktorá zvyšuje povedomie o dôležitosti dieselovej technológie.

Kontakt:
Sarah Dirndorfer
sdirndorfer@dieselforum.org 
301.668.7230 (o) 301.706.8276 (c)


More

All News & Resources

Sign up for diesel direct

weekly analysis & commentary from the diesel technology forum